טיפול נכון באבנית - חוסכים באנרגיה!

טיפול אלקרוליטי

סלמנדר
עם התהליך האלקטרוליטי שומרים על הבריאות, כי המינרלים החיונייים לבריאות נשארים במים ומטפלים באבנית. התהליך האלקטרוליטי עובד ללא תלות בספיקה, זמן או מרחק, ללא שימוש באנרגיה חיצונית, וללא עלויות תחזוקה. אבנית ישנה נשחקת בצנרת ובמכשירים חשמליים שונים. התהליך האלקטרוליטי ידידותי לסביבה.

המים הקשים בישראל טובים לבריאות אך רעים לרכוש

מים "קשים" עשירים במינרלים סידן ומגנזיום חשובים לבריאותינו אבל כשהמינרלים מתגבשים לאבנית קשה הם מזיקים לצנרת, לברזים, לגופי החימום והצרכנים – הפרטיים, המוסדיים, החלקאיים, התעשיתיים והממשלתים משלמים את המחיר….

כשהאבנית פריכה היא כבר לא בעיה

ה"סלמנדר" של "תמהיל" הופך את האבנית ליתרון בעזרת התהליך האלקטרוליטי.

בתהליך זה משתחררת כמות מזערית של אבץ למים, נוכחות האבץ גורמת לאבנית להתגבש כמחטים (ארגוניט) במקום כקוביות (קלציט), ובמים נשמר השינוי.

אבנית המתגבשת כמחטים היא אבנית פריכה החוסכת בהוצאות עודפות:

הצנרת וכל מקום שיש בו זרימת מים – ישארו נקיים וללא סתימות למשך שנים רבות ותשאר שכבת אבנית דקה קשה בלבד כשכבת מגן.

בקומקום, בדוד או בכל מקום בו המים עומדים – תצטבר אבנית פריכה ושבירה שתופיע כחתיכות וקליפות ו/או כתרחיף הניתן לניקוי פשוט על ידי מי ברז ובנוסף תשאר שכבת אבנית דקה קשה כשכבת מגן.

טכנולוגיות נוספות לטיפול באבנית:

מגנט

מסייע בשינוי האבנית לטיפול מקומי במכשיר הקרוב הספציפי שצמוד אליו. המגנט יעיל כשמשתמשים מיד במים שעוברים דרכו, מפני שלפעולת המגנט אין זיכרון.

סילפוס

תוספת זרחן שמונעת שיקוע חדש אבל לא שוחקת אבנית ישנה. הבקרה על המכשירים קשה ומסורבלת, שכן צריך לפתוח את המיכל כדי לבדוק מתי נגמר החומר ולנקותו. עלויות התחזוקה יקרות לאורך זמן בגלל קניה חוזרת של החומר והפילטרים שנגמרים.

ריכוך

לא מאושר לשימוש

מונע את נזקי האבנית על ידי החלפת הסידן בנתרן. המיכשור יקר מחייב תחזוקה רבה ויקרה של מלח לא ידידותי לסביבה קורזיבי כי ה-PH יורד מומלץ לשימוש במקומות בהם יש צורך אמיתי ב"מים רכים" ולא רק כשרוצים למנוע נזקי אבנית.

עקרון ונטורי

זרימת המים דרך המתקן יוצרת שדות חשמליים על ידי הפרש פוטנציאלים בין סגסוגת הליבה לבין הצילינדר המתכתי וכך משתדלים לטפל באבנית. מחייב חיבור להארקה. מחייב תחזוקה שנתית מסורבלת. אין ודאות ביצירת קביעות לטיפול מבחינת זמן או מרחק מהמכשיר. מחייב התאמת מספר יחידות במקביל ומגופי ויסות לכל תחום ספיקות בנפרד. יכול לגרום לקורוזיה בעקבות שחרור של מתכות שונות למים באופן בלתי מבוקר.
סגירת תפריט
×

עגלת קניות