מסנן אבנית

מחפשים מכשיר איכותי ויעיל לטיפול בנזקי האבנית של מוצרי החשמל שלכם? האם ידעתם כי המים בישראל קשים ועשירים באבנית? האם ידעת כי האבנית גורמת לפגיעה חמורה בגופי חימום של מוצרי חשמל כמו דוד שמש, מכונת כביסה ומדיח כלים?

ובכן, בחירת מכשיר נכון אשר לטיפול באבנית אינה עיניין של מה בכך, מסנן אבנית אינו מסנן את האבנית מהמים. חשוב לדעת את זה. הטיפול באבנית אינו נובע מהסינון אלה מתוספים כאלה ואחרים אשר מוספים למסנן אבנית עצמו.

האבנית המצויה במים זורמת כחלקיקים והיא קטנה מידי על עבור כל מסנן אבנית וכאשר בוחרים להתקין מכשיר אשר יטפל באבנית חשוב לבדוק היטב את המכשיר ופרמטרים נוספים כגון טכנולוגיות ה"סינון של האבנית".

מלבד זאת יש להתחשב בשיקולים נוספים כגון: סוג המערכת, עלויות נוספות כמו החלפת מחסנית, התקנה, תחזוקה שוטפת וכמובן מחיר ואחריות.

מהי אבנית

אבנית היא למעשה סוג של מלח המצוי במים קשים, היא נראית כשכבה בגוון לבן עד אפור שניתן לראות על גוף החימום בקומקום חשמלי.

האבנית מורכבת בעיקר מסידן פחמתי CaCO3 וממגנזיום קרבונט. האבנית נוצרת כאשר יונים המומסים במים שוקעים בתהליך החימום של המים, והמקור של הכימיקלים הוא בגשמים העושים את דרכם למי התהום ועוברים דרך סלעי גיר וממיסים אותו.

המים בישראל נחשבים קשים, כלומר יש בהם ריכוז גבוה של מינרלים כמו סידן ומגנזיום. לכן, המים הקשים בישראל נחשבים לבריאים מאוד.

כאשר מחממים ומרתיחים את המים פוחתת המסיסות של המינרלים במי השתייה ואלה מתגבשים למוצק השוקע בתחתית הכלי, בדרך כלל בתחתית של קומקום חשמלי.

האבנית מצטברת על כל גופי החימום במכשירי חשמל ביתיים ותעשייתיים, לרוב אנחנו נזהה את נזקי האבנית בדוד החשמלי שלנו, למיטיבי האבחנה יוכלו להבחין בנזקי האבנית במכונת הכביסה או במדיח הכלים, אך, מה שנסתר מעינינו לרוב אלה הנזקים שנעשים לקולטי השמש שלנו. הצינורות בקולטים דקים מאוד ונסתמים במהירות גדולה שכן, המים בהם מתחממים בקיץ ובימי חורף חמים והאבנית בהם מצטברת במהירות.

זהו מפגע אסתטי אותו נראה גם על ברזי המים בבית או במקלחון הזכוכית שלנו אך חשוב מכך, האבנית גורמת לקיצור חיי גופי החימום וכתוצאה מכך לצריכת חשמל גבוהה יותר.

מסנן אבנית זו המחשבה הראשונה שעולה במוחם של אנשים כאשר הם ניתקלים בנזקים שעושה אבנית למוצרי החשמל הפועלים על חימום מים.

לרוב אנחנו ניתקלים באבנית בגוף החימום שבדוד המים שלנו, כאשר אנחנו צריכים להחליפו פעם בשנה. אבנית שהצטברה על גוף החימום מנעה ממנו לחמם את המים ביעילות ובכך הושקעה אנרגיה רבה ללא התוצאה הרצויה.

מסנני אבנית, מעבר לשמם היפה אינם למעשה מסננים את האבנית. חשוב לדעת, מסנן אבנית לא מסנן אבנית ואין לא יכולת לסנן את האבנית כיוון שהאבנית הממוססת במים לא ניתנת לסינון.

מסנני אבנית הם למעשה פתרונות הארוזים בצורת מסנן אך תכולתם לרוב הם כדוריות סילפוס – סילפוס הוא מינרל המורכב ברובו מזרחן, הסליפוס למעשה משנה את הרכבו הכימי של של הסידן והמגנזיום ומונע את שקיעתו בצנרת.

חשוב לדעת, אותם מסנני אבנית לא באמת יעצרו את האבנית. גם מחשבה על מסנן אבנית לדוד שמש היא לא פתרון כיוון שכבר הבנתם ששום מסנן ללא סילפוס או דומיו יעצרו באמת את האבנית.

צריך לזכור שעל מנת שמסנן אבנית זה יעבוד ביעילות יש לרכוש מחסנית סילפוס עמיעד (זרחן) כל כחצי שנה.

תכל'ס, אין דבר כזה סינון אבנית או מסנן אבנית ללא סילפוס! 

מדוע חשוב לסנן אבנית מהמים?

כאמור, המים בישראל קשים ורוויים במינרלים. בעת ההרתחה הם מתגבשים למוצק על גוף החימום לכן חשוב להסיר את שכבת האבנית. האבנית שוקעת גם כאשר המים אינם זורמים, וכך ניתן לראות את האבנית מצטברת באמבטיה, בפילטרים של הברזים, במקלחון ועוד.

חשוב להדגיש כי אין סכנה בשתיית מים עם אבנית, ההיפך הוא הנכון! האבנית בריאה לגופינו מאוד!

זהו בעיקר מפגע אסתטי, אך האבנית גורמת לסתימות בצנרת המים החמים, לעלייה משמעותית בהוצאות החשמל, לקיצור חיי מכונת הכביסה והדוד החשמלי וכיוצא בזה. לכן, מומלץ לכל אחד ואחת לרכוש מסנן אבנית אשר ממוקם בברז הראשי בכניסה לבית  אשר מטפל בכל הבית או לחילופין להרכיב מסנן אבנית לדוד השמש או לכל מכשיר אחר וכתוצאה מכך שומר על דוד השמש, מכונת הכביסה, מדיח הכלים ולצנרת המים בכל הדירה.

למה לרכוש מסנן אבנית? כשיש טיפול אקולוגי באבנית

המלחמה באבנית משותפת לכל הישראלים. אף אחד אינו אוהב להשקיע שעות בניקוי אבנית מגופי החימום בקומקום החשמלי ובשאר מוצרי החשמל. לכן, רוב הציבור משקיע את מיטב כספו ורוכש פתרונות שונים לסינון האבנית מהמים.

כיום יש בשוק שני סוגים עיקריים של מכשירים לסינון אבנית:

  • מסנן אבנית עם טיפול במפגע באמצעות כימיקלים, לדוגמה מסנן הרדלס (Hardless) עם אבני לשם.
  • מטפל באבנית ללא כימיקלים, למשל מכשיר סלמנדר לטיפול באבנית ללא תחזוקה וללא כימיקלים.

מכשיר סלמנדר מציע טיפול יעיל ואפקטיבי באבנית הנמצאת במי השתייה בישראל, וזאת ללא כימיקלים (סיליפוס/אבני לשם). אפשר להגדיר אותו מסנן אבנית ללא סילפוס. שימוש במכשיר זה מאפשר לצרוך מים איכותיים ובריאים לאדם.

סלמנדר - מכשיר ירוק בשונה מכל מסנן אבנית אחר

אנשי מקצוע ומומחים לאיכות מים ממליצים לציבור בארץ לרכוש רק מכשיר המטפל באבנית ללא כימיקלים. לכן, כדאי לדעת כי מכשיר סלמנדר מבית תמהיל מבוסס על טכנולוגיית טיפול קטליטי במים.

המכשיר המתקדם והחדשני פותח במעבדות המחקר של חברת Fluid Dynamics, חברה בריטית ידועה ומובילה, המייצרת ומשווקת מכשירים איכותיים לסינון מים הנמצאים בשימוש נרחב במיליוני בתים ברחבי העולם.

ראוי לציין כי המכשיר המתקדם מהווה חלופה מומלצת למכשירי ריכוך מים ולמסנני מים המבוססים על טיפול באמצעות כימיקלים.

פתרון מושלם ובריאותי לסינון אבנית מהמים

מכשיר סלמנדר מיוצר באנגליה ועומד בכל התקנים המחייבים והקפדניים ביותר. זהו מכשיר איכותי ועמיד הכולל גם 6 שנות אחריות.

את המכשיר ניתן להתקין בקו הראשי של צנרת המים הביתית, או בנקודה מתאימה בצינור להולכת מים לציוד ספציפי, למשל סמוך לברז המים שממנו יוצא צינור למכונת כביסה או למדיח כלים, בכניסת צינור המים לדוד שמש או דוד חשמלי (בוילר) וכדומה.

המכשיר מגיע עם כיסוי נירוסטה עמיד בפני היווצרות קורוזיה, וכולל הברגת BSP להתקנה מהירה ופשוטה בכל תשתיות האינסטלציה בבתים פרטיים, בדירות, בבנייני מגורים משותפים ועוד.

מכשיר סלמנדר נחשב למכשיר המתקדם ביותר בארץ, הוא בעל אישור ממכון התקנים הישראלי, משרד הבריאות והוא עומד בדרישות התקנים המחמירים ביותר בעולם.

הסלמנדר הוא המכשיר היחידי לטיפול באבנית אשר מותאם לרגולציית הבניה הירוקה ומזכה ב8 נקודות.

מעבר ליעילות בטיפול בריא באבנית, זהו מכשיר חסכוני ומשתלם במיוחד מאחר שיש להשקיע רק ברכישת המכשיר עלות חד פעמית, ולהבדיל ממכשירים מתחרים, אין צורך להחליף מחסנית פעם בחצי שנה.

פתרון חכם וחסכוני לטיפול באבנית ללא סינון אבנית בעזרת כימיקלים ממי השתייה שלכם

ישראלים רבים רכשו לאורך השנים מכשירים שונים לסינון מים. זהו שוק פרוץ ורווי במתחרים, לכן הצרכן מתקשה לקבל החלטה ולבחור במכשיר הנכון והמתאים ביותר לצרכיו הייחודיים.

מי שרכש בעבר מכשיר ייעודי לסינון אבנית ולטיהור מים יודע כי עליו להחליף סנן פעם בחצי שנה, לכן זו הוצאה נוספת למשפחה.

אם גם אתם רוצים לשדרג את איכות חייכם וליהנות ממים ללא אבנית, ואם אינכם רוצים להמשיך לרכוש פעם בחצי שנה מחסניות סילפוס ודומיו, כדאי לכם להזמין עוד היום את מכשיר סלמנדר. כך לא תחדירו למים כימיקלים שונים ותיהנו מחיסכון אנרגטי ומשמירה על מוצרי החשמל בביתכם.

סגירת תפריט
×

עגלת קניות

עגלת קניות