טיפול באבנית – פתרונות חכמים

מהי אבנית?

האבנית היא מינרל – סידן, אשר התגבש לאבן קשה. האבנית מגיעה אל הבתים שלנו במשקע שהומס על ידי מי הגשמים.

הגשם מחלחל אל מי התהום ומועבר אלינו באמצעות שאיבת מי התהום אל בתינו. הופעתה של אבנית מתאפיינת בהתגשות לבנה על גופי החימום של מכשירי החשמל.

האבנית הופכת למוצקה בעת חימום המים. לרוב, אנו רואים את משקע האבנית על גופי החימום של הקומקום החשמלי או אחת לתקופה כאשר אנו נאלצים להחליף את גוף החימום של הדוד החשמלי שלנו.

תופעות האבנית

כולנו סובלים מאבנית, בגופי החימום, בראשי המקלחת בברזים ואביזרים, במכשירי החשמל הגז והסולר השונים – דוד החימום, מכונת כביסה, מדיח כלים, טפטפות, מזרונים לחים מחליפי חום ועוד.

האבנית המומסת אשר למעשה מעשירה את המים בסידן ומגנזיום וחיונית לבריאותנו. פוגעת במכשירי החשמל ובכך מבזבזת אנרגיה, משאבים וכתוצאה מכך כסף רב.

אצלנו בתמהיל מצאנו את הפתרון המנצח עבורכם!  במקום להוציא את הסידן מהמים, על ידי הוספת כימיקלים או מלח, אנחנו מטפלים בסידן, כך שיתגבש בצורה פריכה ושבירה. האבנית הופכת ליתרון, כיוון שהסידן החיוני לבריאותינו נשאר במים מבלי שמוצרי החשמל ינזקו.

מתוך מאמר על מים – מכון דוידסון למאמר המלא לחצו כאן

הסלמנדר הוא לא עוד מסנן אבנית. שיטת הטיפול של הסלמנדר באבנית מבוססת על טיפול אלקטרוליטי במים. המכשיר פותח על ידי חברת Fluid Dynamics הבריטית ונמצא בשימוש במליוני בתים ברחבי העולם כאלטרנטיבה למרככי מים ומסננים עם טיפול כמיקלי.

ה'סלמנדר' יכול להיות מותקן בקו הצינור הראשי של הבית או לחילופין יכול לטפל בציוד ספציפי כזה או אחר כגון דוד מים, מכונת כביסה ועוד. עם כיסוי נירוסטה ועם הברגת BSP ניתן להתקין את הסלמנדר בפשטות בכל מערכות האינסטלציה הנפוצות.

ה'סלמנדר' מיוצר בבריטניה ומגיע עם 6 שנות אחריות.

אבנית נוצרת באזורים של מים קשים, בעיקר בעת חימומם, כתוצאה של רווית יתר.כאשר המים מתחממים, יורדת כמות הסידן שניתן להמיס בהם וכך נוצרת רווית יתר של יוני סידן בתמיסת המים. בשל כך יוני הסידן שוקעים כסידן פחמתי ונצמדים לפני השטח הקרובים, בדרך כלל במקום שבו החום נוצר. בדודי חימום לדוגמה תיווצר אבנית על גוף החימום או על ממיר החום, מה שיצמצמם את יעילות העברת החום, יבזבז אנרגיה ולבסוף יוביל לכשל במכשיר.

'סלמנדר' מנצל את השיטה האלקטורליטי לטיפול במים – ללא חיווט, מקור מתח חשמלי, מלח או כל צורך להוסיף או להסיר דבר מה מן המים. בתוך ה'סלמנדר' נמצאת סגסוגת קטליטית ייחודית. היא מיוצרת ממתכות יקרות למחצה שאינן מגיבות עם מים.

כאשר המים זורמים דרך הסלמנדר המוליכות הטבעית שלהם גורמת למתכות להגיב אחת עם השנייה ובכך ליצור שדה חשמלי על פני שטח הסגסוגת. השדה החשמלי גורם לשיקוע היונים של הסידן ושל המימן פחמתי, מה שיוצר גבישים מיקרוסקופיים לא מסיסים של סידן פחמתי שנקראים ארגוניטים (Aragonites). פני השטח החלקים של גבישי הארגוניט אינם נצמדים למשטחים כמו אבנית, לכן הם נשטפים החוצה מן המערכת. אם, לדוגמה, נוצרת שכבת ארגוניט על משטחים שונים כמו דלתות מקלחת ניתן להסירה בקלות ללא כימיקלים או ניקיון אגרסיבי.

ברוב המקרים מים שמטופלים על ידי ה'סלמנדר' יספגו משקעים קיימים של אבנית. זאת, עקב עלייה במסיסות המים כתוצאה של שיקוע יוני הסידן במהלך הטיפול. הסרת האבנית הקיימת תלויה באיכות המים ובנפח האבנית הקיימת בצנרת.

חשוב לציין: הסלמנדר אינו ממוקד למניעת אבנית הוא גם אינו מפרק אבנית. לאחר התקנת הסלמדר עדיין תשאר האבנית אך המבנה שמולקולרי שלה ישתנה. היא תהיה פריכה ושבירה ונוכל לראות שאריות אבנית בקומקום אך היא לא תדבק לגוף החימום וניתן יהיה לשטוף אותה החוצה בקלות רבה.  

טיפול באבנית

את ההזנחה בטיפול באבנית תראו לרוב על המקלחון שלכם, בברזי השתייה ובקומקום החשמלי אך הפגיעה העיקרית אינה ניראית לעין. לרוב היא נמצאת בגופי החימום, בדוד החשמלי בקולטי השמש אשר על גגות הבית במדיחי הכלים ומכונות הכביסה. הזנחה זו עולה ביוקר במיוחד בפן הכלכלי – כאשר חשבון החשמל עולה פלאים ומכשירי החימום נשחקים ויש צורך בהחלפתם.

נכון להיום ישנם סוגים שונים לטיפול באבנית מי טובים יותר ומי טובים פחות – אולם רק הסלמנדר של חברת תמהיל בעל 6 שנות אחריות!
הסלמנדר של חברת תמהיל יכול להית מותקן על ברז הכניסה לבית בצורה אנכית או אופקית.

סלמנדר הוא הפתרון האידאלי עבורכם לטיפול באבנית! אנחנו כל כך בטוחים בעצמנו שפשוט המוצר מגיע עם 6 שנות אחריות ולהבדיל מפתרונות אחרים – לסלמנדר אין שום עלויות נוספות – אין צורך בהחלפת כדוריות או אבנים – דבר אשר חוסך לכם כסף רב!

סגירת תפריט
×

עגלת קניות

עגלת קניות